HIPHOP/FREESTYLE
Hip-hop to taniec, z którym spotykamy się stosunkowo często na co dzień. Wystarczy obejrzeć teledyski znanych wykonawców muzyki hip-hop, R&B czy soul takich, jak Kendrick Lamar, Usher, Missy Elliott, Jannet Jackson. Hip-hop to także nazwa całej kultury ulicznej powstałej dzięki afroamerykańskim społecznościom w Nowym Jorku w latach 70-tych XX wieku, w Bronxie. Poza tańcem na kulturę hip-hopową składa się także DJ-ing, rap oraz graffiti.
Freestyle czyli improvizacja do muzyki, kreowanie swojego własnego stylu, wolność. 
CHOREOGRAFIA 
Zajęcia dla ambitnych, tańczenie układów tanecznych, nauka tworzenia choreografii.. Te zajęcia pomogą ci w przyszłości jeśli będziesz chciał uczyć. Kształtowanie własnego stylu tanecznego jak i wyrażanie siebie poprzez taniec w choreografii.  

BEATMAKER/Dj'ing

Djing to umiejętnośc dobierania oraz odtwarzania i miksowania muzyki dodając efekty dziękowe, sample, utwory a capella jak i również posługiwać się skreczem (dzwięk powstający poprzez" drapanie" płyty winylowej igłą znajdującą się w gramofonie konsoli). 
 
BeatMaker 
Na tych zajęciach nauczysz się jak komponować układ muzyczny, BEAT. 


DANCEHALL w krótce

Kroki taneczne w dancehallu bazują na izolowanych i płynnych ruchach całego ciała. Dancehall nie bez przyczyny nazywany jest tańcem ulicy: nazwa „dance hall” oznacza przestrzeń, w której odbywają się imprezy taneczne, czyli dziedzińce, targowiska czy po prostu ulice. Dancehall to styl tańca, który pochodzi z karaibskiej wyspy – Jamajki. Powstał w gettach Kingston i początkowo tańczyli go głównie mężczyźni. Jest wyrazem ekspresji, a nawet duchowym oczyszczeniem dla mieszkańców Jamajki.
BREAKDANCE
Pierwotna nazwa dla breakdance’u to breaking lub bboying (break-boying). Taniec ten ma ustalone słownictwo ruchów i kroków, które rozwinęły się od lat 70-tych w Nowym Yorku. Nawet najbardziej oryginalni tancerze pokazują zrozumienie dla kroków i estetyki, którymi się bawią. 
Breaking dzielimy na : 
TopRock, PowerMoves, Freeze, Drop i Footwork.  

WARSZTATY BEATBOX, RAP I TANECZNE. 
Warsztaty będą organizowane raz na 2 miesiące.
Warsztaty są organizowane dla osób uczęszczających do 4South jak i również dla osób z poza Studia. 
Beatbox to forma rytmicznego tworzenia dzwięków naśladujących np. perkusję, linie basową i nie tylko, za pomocą narządów mowy: ust, języka, krtani, gardła czy przepony. 
Rap czyli możliwośc napisania i nagrania grupowego kawałka rapowego.  
Copyright ©2021 4 South, All Rights Reserved.